Teknoloji ve Biz

15 Ocak 2017teknoloji

0 Comments

Teknolojinin yıllar içersinde nekakar geliştiğinin farkına varmadığımız gibi bize yıllar içerisindeki faydalarını ve zararlarını görmezden geldik. Zarar kelimesiyle teknolojinin etkilerini anlatmaya çalışmak biraz fazla olabilir fakat teknolojinin dünya iletişiminde sağladıklarını düşündüğümüzde konu çok daha iyi özetlenmiş olur.

Yeni teknolojileri takip etmenin en iyi yolu teknosa indirim kodu
tek resmi

Bugün teknoloji sayesinde çok eski okul arkadaşlarımıza ulaşabildiğimizi vurgulamak isterim ki bu sosyal ilişkilerimizde birbirimizden kopup uzaklaşmamamızı sağlamaktatır. Teknoloji sayesinde internet üzerinden eğitim alan öğrencileride unutmamak gerekir. Öğrenciler işlerinden ve ailelerinden uzaklaşmadan eğitimlerini sürdürüp çeşitli seminerlere katılıyorlar, hatta üniversite diploması bile alabiliyorlar.

Gelin hep birlikte bir hayal kuralım ve kurduğumuz hayalde elimizdeki bütün teknolojilerin elimizden alındığını düşünelim. Cep telefonu, diz üstü bilgisayar, televizyon vs. gibi teknolojik aletlerin bir an için elimizden alındığını düşünelim. Nasıl hissederdik? Teknoloji eksikliğinden dolayı hayatımızda büyük bir eksik olacağı kesin. En büyük soru, teknoloji elimizden kişisel ilişkilerimizi alıyormu, iş arkadaşlarımızla, akran ve akrabalarımızla dialoglarımızı elimizden alıyormu. Artık kaçımız yazılı mesaj yerine yüz yüze görüşme konusunda ısrarcıyız. Benim fikrime göre teknoloji bağımlılığı bizi daha az sosyal etkileşimli kılıyor.
tek resmi2” /

Bir kaç dakikalığına kendinize sorun, bir arkadaş grubu ile dışarı çıktığınızı düşünün. Kendinizi boş hissetip veya sohbetin kötülüğü bahanesiyle telefonla oynarken bulursunuz. Kesinlikle bulduğunuza eminim hatta bazılarınızın bunu garantili kaçış noktası olarak gördüğünü biliyorum, bu kaçış noktası bulunulan ortamın ilginç olmadığı zamanlarda sığınma noktası olarak tanımlanabilir.Kaçımız arkadaşlarımızla dışarı çıktığımızda sohbetin sessizleştiği noktada elimize telefonumuzu alıp internette dolaşmaya başlamadıkki.

cep telefonunda öncü mağaza mediamarkt indirim kodu
tek resim3

Teknolojinin hayatımızda büyük bir yer kapladığı kaçınılmaz bir gerçek, Sabah evden çıkıp işimize giderken insanları gözlemlediğimizde, elinde telefonunu kurcalayan insan yüzdesi bize teknolojinin ne denli hayatımızın içine girdiğini göstermektedir.